Program Carole Sutton „Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci?”


„Przyłapuj dziecko na dobrym,

a nie złym zachowaniu”


Motto to przyświeca zajęciom dla rodziców prowadzonym w każdy wtorek w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Węgrowie.
Zajęcia te zostały stworzone dla rodziców i wychowawców dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym (od 4 do 10 r.ż.), a ich celem jest zapoznanie rodziców i wychowawców z metodą zachęcania dzieci do lepszego zachowania. Wymaga ona zmian zachowania nie tylko od dziecka, ale także (przede wszystkim) od dorosłych.
cs

Zachowania, nad którymi można pracować tą metodą to:

  • zaburzenia nawyków (zaburzenia apetytu, moczenia nocne i dzienne, manieryzmy, uderzanie głową o ścianę, zaburzenia snu, zanieczyszczanie się, niektóre zaburzenia mowy)
  • zaburzenia zachowania / zachowania antyspołeczne (nieposłuszeństwo, agresja słowna, destrukcyjność, ucieczki, płacz, pojękiwanie, przeklinanie, gryzienie, plucie, chowanie rzeczy)
  • zaburzenia emocjonalne / zaburzenia nastroju (niepokój związany np. z czystością, wycofanie, lęk przed nowymi sytuacjami, depresja i smutek, lęk np. przed zwierzętami)
  • lęki szczególne (separacja, szczególni ludzie: lekarze itp., szczególne miejsca: plac zabaw, przedszkole)
  • zaburzenia psychosomatyczne (wymioty bez przyczyn somatycznych, bóle głowy bez przyczyn somatycznych, nieuzasadnione bóle brzucha)
  • związki z innymi ludźmi (matka, ojciec, rodzeństwo, przedszkolanki, inne dzieci / inni dorośli)


Spotkania odbywają się 1 raz w tygodniu i trwają zazwyczaj 1,5 godziny.

To, co zostanie powiedziane na spotkaniach, zostaje w grupie. Każde spotkanie kończy się „pracą domową”, czyli przełożeniem zdobytej na zajęciach wiedzy na praktykę.

                                                                         Opracowały:

                                                                                          mgr Izabela Gołębiewska-pedagog

                                                                                          mgr Katarzyna Murawska-psycholog


Zainteresowani udziałem w zajęciach proszeni są o kontakt z w/w osobami osobiście lub pod numerem telefonu (25) 792-47-00.


Tak zajęcia wspominają rodzice:

„Dzięki zajęciom stałam się bardziej otwarta na potrzeby dzieci, stanowcza i konsekwentna. Dzieci są szczęśliwe i mają niezestresowaną mamę.”

                                                                                          Anna T.


„Zajęcia, na które uczęszczałam, poprawiły moje kontakty z dzieckiem. Potrafię mu wyjaśnić i wytłumaczyć pewne rzeczy, co wolno a czego nie. Jestem wobec niego bardziej wyrozumiała. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby być konsekwentnym, a osiągnie się cel.”

                                                                                          Aneta K.


„Czas spędzony na zajęciach to czas na wielki plus. Dzięki zajęciom zrozumiałam, jak ogromna jest rola rodzica w wychowaniu dziecka. Podczas zajęć jest możliwość opracować taktykę działania i przekonać się o jej skuteczności. Dzięki temu jestem bardziej konsekwentna i zaczęłam zwracać większą uwagę na uczucia oraz relacje w rodzinie, co ma pozytywne odbicie w zachowaniu malucha. Dziecko jest dużo spokojniejsze, posłuszne i wesołe. Widzę znaczną poprawę i o to mi chodziło!”

                                                                                          Anna W.


„Zajęcia związane z trudnymi zachowaniami moich dzieci wpłynęły na nas bardzo korzystnie. Syn stał się w 90 procentach bardziej samodzielny niż był. W moim domu panował krzyk i chaos. Od dzisiaj jest spokój i nikt nam w nim nie przeszkodzi. Jestem zadowolona oraz dumna z dzieci.”

                                                                                          Bożena B.


„Zajęcia, na które uczęszczałam, przekonały mnie, że konsekwencja i stanowczość stanowią połowę sukcesu w wychowaniu dziecka. Wyznaczenie zasad i granic oraz ich przestrzeganie daje dziecku poczucie bezpieczeństwa a nas ustrzega przed atakami jego histerii.”

                                                                                          Magdalena K.

Joomla Templates by Joomla51.com